Porcelánový dezertný tanier MELIA, turquoise

Porcelánový dezertný tanier MELIA, turquoise

Tyrkysový porcelánový dezertný tanier MELIA. Priemer 22 cm.

8,90 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Úprimne sa priznáme, že tento porcelánový dezertný tanier nám úplne ukradla srdce! Nádherná azúrová farba mora prinesie na spoločné posedenie svieže ochladenie v letných horúcich dňoch, a počas sychravých zimných večerov zas trochu zahreje s krásnymi spomienkami na leto. Skvele sa kombinuje s pieskovou farbou, trebárs prestierania, obrusu, a tým sa vykúzli pohodová atmosféra večerov v romantických prímorských dedinkách.

 Je zdobená špeciálnou voskovou technikou, podobnej batikovaniu. Na neglazovaný povrch porcelánu sa nanáša voskovaný vzor, a následne sa ponorí do reaktívnej glazúry. Pri veľmi vysokej teplote sa vosk roztopí, na povrchu výrobku tak vznikne prekrásny vzor a glazúra získa určitú hĺbku. Výrobok sa vypáli pri teplote 1300 °C, čo zaistí obzvlášť vysokú odolnosť proti opotrebovaniu, ako aj škvrnám a sfarbeniu povrchu.

Dekorácia povrchu reaktívnou glazúrou: Dekorovanie kameniny reaktívnymi glazúrami je špeciálna technológia výroby. Pre tieto výrobky sa používajú vysoko reaktívne  granilie (jemne mleté sklá), ktoré sú sieťotlačou aplikované na povrch a potom vypálené. Pri výpale dochádza k roztaveniu týchto sklovín a k ich reakcii  s črepom, zároveň spolu navzájom reagujú jednotlivé použité granilie.  V priebehu výpalu tak vznikajú jedinečné efekty, ktoré sú vďaka vzájomným reakciám použitých materiálov pre každý kus originálne.

Je vhodný do umývačky riadu, aj do mikrovlnnej rúry.

Parametre

Farba
Tyrkysová
Rozmery
Priemer 22 cm
Materiál
Porcelán
36399-07
POMAX
Porcelán a keramika

Súvisiace produkty

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

(Sú tu 10 ďalších produktov v rovnakej kategórii)